Noticias

O Concello da Guarda entrega os Premios de Educación 2020-21

O acto de entrega realizouse esta mañá no Salón de Plenos da Casa dos Alonso


21 xullo 2021
A Guarda
Premios Educación 2020-21

O Concello da Guarda ven de entregar os Premios de Educación 2020-21, unha iniciativa que se realizou co ánimo de incentivar o estudo e reforzar actitudes e hábitos relacionados co traballo, esforzo, participación e convivencia entre as persoas mozas.

Os premios estiveron dirixidos nesta convocatoria ao alumnado de cursos de fin de ciclo de Primaria, Secundaria, Bacherelato e Ciclos de Formación Profesional dos centros públicos e concertados de primaria ou secundaria da localidade de A Guarda durante o curso 2020-2021, e se estableceu un máximo de 23 premios consistentes en material informático.

Foron requisitos o ter obtido unha nota media mínima de 8, salvo naqueles casos nos que se propuxo ao alumnado o recoñecemento polo seu traballo, esforzo e participación, unha nova categoría que se engadiu nesta edición.

6º Educación Primaria

Colexio Nome e apelidos Premio á:
Sinde Rebeca Casal Freitas Mellor expte académico
Sinde Sergio Alonso Pacheco + esforzo
Sangriña Paula Baz Videira Mellor expte académico
Sangriña Antía Martínez Rodríguez + esforzo
Solanas Sabela Lomba Rodríguez Mellor expte académico
Solanas Sara Pacheco Pereira + esforzo
Carmelitas Paula Ortega Salcidos Mellor expte académico
Carmelitas Xiana Carrasco González + esforzo
Somascos Sofía Villa Bento Mellor expte académico e + esforzo

 

4º da ESO

Colexio Nome e apelidos Premio á:
Carmelitas Estela Baz Rodríguez Mellor expte académico
Carmelitas Eva Rodríguez Barbosa + esforzo
Somascos Ángel Martínez Fernández Mellor expte académico e + esforzo
Ies A Sangriña José Manuel Gómez Lomba Mellor expte académico
Ies A Sangriña Anxo Sánchez Higuero Mellor expte académico
Ies A Sangriña Pablo Coballes García Mellor expte académico
Ies A Sangriña Iago Soler Lomba + esforzo

 

IES A Sangriña

Curso Nome e apelidos Premio á:
Ciclo Superior Olalla Duarte Otero Mellor expte académico
Ciclo Superior Aroa Rodríguez dos Santos + esforzo
2º Bacharelato Claudia Gómez Lomba Mellor expte académico
2º Bacharelato Francisco Alonso Dorado Mellor expte académico
2º Bacharelato Álvaro Lomba Lozano Mellor expte académico
2º Bacharelato Sabela Treinta Lomba Mellor expte académico
2º Bacharelato Ana Fernández Pacheco + esforzo