DEPOrte Escolas 2019-2020

"DEPOrte Escolas" es un programa deportivo gratuito de la Diputación de Pontevedra en colaboración y coordinación con las federaciones deportivas para contribuir al desarrollo y fomento de la actividad deportiva en edad escolar.

  • Bases (BOPPO 16/09/2019)

Listas provisionales en las distintas modalidades (actualizado a 10/10/2019):

Modalidades de DEPOrte Escolas

Atletismo, baloncesto, balonmano, fútbol, judo, lucha, patinaje, piragüismo, rugby y taekwondo.

Niñas y niños destinatarios

La única condición que tienes que cumplir es tener muchas ganas de pasarlo bien practicando tu modalidad deportiva preferida.

Las escuelas estarán destinadas a niñas y niños en edad escolar de toda la provincia de Pontevedra.

Formalización de la inscripción

La solicitud de inscripción deberá realizarse preferentemente por medios electrónicos a través del formulario normalizado disponible en la sede electrónica de la Diputación de Pontevedra (https://sede.depo.gal).

Para la presentación de la inscripción, la sede electrónica de la Diputación de Pontevedra admite los certificados electrónicos del sistema Cl@ve, que contempla la utilización de sistemas de identificación basados en claves concertadas (sistemas de usuario y contraseña) y certificados electrónicos (incluido el DNIe).

Opcionalmente, podrá presentarse la inscripción de forma presencial en cualquiera de los lugares y registros establecidos en la normativa reguladora del procedimiento administrativo común.

Plazo de presentación de solicitudes

Se abrirán dos plazos para la presentación de solicitudes:

  • 1.er plazo: del 16 al 30 de septiembre de 2019
  • 2.o plazo: del 4 de noviembre de 2019 al 13 de enero de 2020

Una vez finalizado el plazo de inscripción se podrán consultar aquí los listados.

Comienzo de las DEPOrte Escolas

Las DEPOrte Escolas empezarán a partir del lunes 7 de octubre en el día y horario correspondiente a cada escuela, a excepción de la escuela de piragüismo.

Descargas

Busca la modalidad deportiva y sus características técnicas y apúntate

MODALIDAD AYUNTAMIENTO LUGAR HORARIO
FÚTBOL AGOLADA Campo de fútbol municipal de Hospitalillo Venres, de 16:15 a 19:15 h
FÚTBOL CAMBADOS Campo de fútbol O Pombal  Mércores e venres, de 16:30 a 18:00 h
FÚTBOL CAMPO LAMEIRO Campo de fútbol municipal A Chanciña Martes e xoves, de 17:30 a 18:30 h
FÚTBOL COVELO Campo de fútbol municipal de Covelo Mércores, de 16:30 a 18:00 h
FÚTBOL CRECENTE Pavillón municipal de Crecente Xoves, de 16:00 a 17:30 h
FÚTBOL FORNELOS DE MONTES Pavillón municipal de Fornelos de Montes Martes, de 16:00 a 17:30 h
FÚTBOL GONDOMAR Campo de fútbol de Chaín Martes e venres, de 18:00 a 19:30 h
FÚTBOL GONDOMAR Pavillón municipal de Gondomar Venres, de 18:00 a 21:00 h
FÚTBOL GONDOMAR Pavillón de Peitieiros Mércores, de 16:30 a 18:00 h
FÚTBOL A GUARDA Campo de fútbol municipal A Sangriña Martes e xoves, de 17:30 a 20:00 h
Martes e venres, de 17:30 a 20:00 h 
Mércores e venres, de 17:00 a 18:30 h
FÚTBOL MORAÑA Campo de fútbol de Moraña Martes e xoves, de 17:30 a 18:30 h
FÚTBOL MOS Campo de fútbol As Baloutas Venres, de 17:30 a 18:30 h
FÚTBOL AS NEVES Campo de fútbol Pepe Capón Luns e venres, de 18:00 a 20:00 h
FÚTBOL NIGRÁN Campo de fútbol Ureca Luns e xoves, de 17:30 a 19:00 h
FÚTBOL OIA Campo de fútbol das Tornas Martes e xoves, de 17:30 a 19:30 h
FÚTBOL PONTEAREAS Campo de fútbol de Pardellas Venres, de 17:00 a 19:00 h
FÚTBOL PONTEVEDRA Campo de fútbol Príncipe Felipe Martes e xoves, de 16:00 a 17:30 h
FÚTBOL O PORRIÑO Campo de fútbol do Carballo Xoves, de 16:00 a 17:30 h
FÚTBOL O PORRIÑO Campo de fútbol O Lourambal Luns e mércores, de 17:30 a 19:00 h
FÚTBOL RIBADUMIA Campo de fútbol de A Sarna Martes e venres, de 16:00 a 18:00 h
FÚTBOL O ROSAL Campo de fútbol da Mata Luns e venres, de 18:30 a 20:30 h
FÚTBOL TOMIÑO Pavillón do CEIP de Tebra Xoves, de 17:00 a 18:30 h
FÚTBOL TOMIÑO Campo de fútbol O Regatiño Mércores e venres, de 18:00 a 19:30 h
FÚTBOL TOMIÑO Campo de fútbol A Carballa Mércores e venres, de 18:00 a 19:30 h
FÚTBOL TUI Campo de fútbol de Guillarey Martes e venres, de 18:00 a 20:00 h
FÚTBOL TUI Campo de fútbol de Ribadelouro Mércores e venres, de 18:00 a 20:00 h
FÚTBOL VALGA Pavillón de Campaña Venres, de 16:30 a 18:00 h
FÚTBOL VIGO Campo de fútbol A Gándara Mércores e venres, de 16:30 a 18:30 h
FÚTBOL VIGO Campo de fútbol Monte da Mina Martes e xoves, de 17:30 a 19:00 h
FÚTBOL VIGO Campo de fútbol da Bouza Martes, xoves e venres, de 17:00 a 19:00 h
FÚTBOL VIGO Campo de fútbol A Carrasqueira Martes, mércores e xoves, de 16:00 a 18:00 h
FÚTBOL VIGO Campo de fútbol do colexio Marcote Mércores, de 18:00 a 20:00 h
FÚTBOL VIGO CEIP Ría de Vigo Venres, de 16:00 a 18:00 h
FÚTBOL VILAGARCÍA DE AROUSA Campo de fútbol de Fexdega Luns e venres, de 17:30 a 18:30 h
FÚTBOL VILAGARCÍA DE AROUSA Campo de fútbol A Pelada Martes e xoves, de 17:30 a 18:30 h
FÚTBOL VILAGARCÍA DE AROUSA Campo de fútbol de Vilaxoán  Mércores e venres, de 17:00 a 19:00 h
FÚTBOL VILANOVA DE AROUSA Campo de Fútbol do Torrón Mércores e venres, de 17:30 a 19:30 h
BALONMÁN BUEU Pavillón municipal Pablo Herbello Novas Luns, de 16:30 a 18:00 h (de 5 a 9 anos)
Luns, de 17:30 a 19:00 (de 12 a 13 anos)
Xoves, de 16:30 a 18:00 h (de 10 a 11 anos)
Xoves, de 18:00 a 19:30 h (de 12 a 13 anos)
Venres, de 17:30 a 18:30 h (de 5 a 9 anos)
Venres de 18:30 a 20:00 h (de 12 a 13 anos)
BALONMÁN BUEU Pavillón municipal de Beluso Martes, de 16:30 a 18:30 h (de 10 a 11 anos)
Martes, de 18:00 a 19:30 h (de 12 a 13 anos)
Mércores, de 17:00 a 18:30 (de 17:00 a 18:30 h (de 5 a 9 anos)
Mércores, de 18:00 a 19:30 h (de 12 a 13 anos)
Venres, de 16:30 a 18:30 h (de 10 a 11 anos)
Venres, de 18:00 a 19:30 h (de 12 a 13 anos)
BALONMÁN BUEU CEIP Montemogos Luns, de 17:00 a 19:00 h (de 5 a 13 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP Espiñeira Luns, de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 9 anos)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 11 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP San Roque Martes, de 15:55 a 16:55 h (de 6 a 9 anos)
Mércores, de 18:00 a 19:00 h (de 10 a 11 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP Hio Xoves, de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 9 anos)
Xoves, de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 11 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP Eduardo Pondal Venres, de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 9 anos)
Venres, de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 11 anos)
Venres, de 18:00 a 19:00 h (de 12 a 13 anos)
BALONMÁN CANGAS CPR Casa de la Virgen Martes, de 17:15 a 18:15 h (de 7 a 11 anos)
Xoves, de 17:15 a 18:30 h (de 12 a 13 anos)
Xoves, de 18:15 a 19:15 (de 12 a 13 anos)
BALONMÁN CANGAS CPR Sagrada Familia Martes, de 17:30 a 18:30 h (de 7 a 11 anos)
Martes, de 18:30 a 19:30 h 8de 12 a 13 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP a Rúa Mércores, de 16:30 a 17:30 h (de 6 a 9 anos)
Mércores, de 17:00a 18:00 h (de 10 a 11 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP Cangas Mércores, de 16:00 a 17:00 h (de 10 a 11 anos)
Mércores, de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 9 anos)
BALONMÁN CANGAS CPR Compañía de María Xoves, de 16:45 a 17:45 h (de 6 a 9 anos)
Xoves, de 17:45 a 18:45 h (de 10 a 11 anos)
Xoves, 18:45 a 19:45 h (de 12 a 13 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP Castrillón Luns, de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 7 anos)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (de 8 a 9 anos)
Luns, de 18:00 a 19:00 h (de 10 a 11 anos)
BALONMÁN A CAÑIZA Pavillón municipal  Martes e xoves, de 16:00 a 17:00 h (benxamín)
Martes e xoves, de 16:30 a 18:00 h (alevín)
Martes e xoves, de 19:00 a 20:30 h (infantil)
BALONMÁN GONDOMAR Pavillón do CEP Xosé Neira Vilas Xoves, de 16:30 a 18:00 h
BALONMÁN GONDOMAR Pavillón municipal de Gondomar Venres, de 18:00 a 19:00 h
BALONMÁN O GROVE Pavillón de Monte da Vila e novo pavillón Luns e xoves, de 16:30 a 17:45 h (prebenxamín e benxamin) 
Luns e xoves, de 17:00 a 18:15 h (alevín)
Luns e xoves, de 18:15 a 19:30 h (infantil)
Martes, de 16:30 a 17:45 h (infantil )
Xoves, de 18:45 a 20:00 h (infantil)
BALONMÁN A GUARDA Pavillón municipal A Sangriña Mércores, de 17:00 a 18:00 h (Escola de balonmán Chapela)
Venres, de 17:00 a 18:00 h
BALONMÁN LALÍN Pavillón CEIP Xexus Golmar Luns, de 17:00 a 18:00 h (de 5 a 7 anos)
Xoves, de 16:00 a 17:00 (de 8 a 10 anos)
Xoves, de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 12 anos)
BALONMÁN LALÍN Pavillón municipal de deportes de Lalín Martes, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2010 ao 2012)
Martes, de 19:00 a 20:00 h (nacidos no 2008 e 2009)
BALONMÁN MEAÑO Pavillón Arena Coirón Martes e xoves, de 16:00 a 20:00 h (benxamín mixto)
Martes, xoves e venres, de 18:30 a 20:00 h (infantil)
Mércores e venres, de 17:00 a 18:30 h (alevín)
BALONMÁN MEIS Pavillón municipal de Mosteiro Mércores, de 16:00 a 17:00 h (CPI de Mosteiro-Meis)
BALONMÁN MOAÑA Pavillón Estrada de Verdeal Xoves, de 16:30 a 17:30 h (CEIP Domaio)
BALONMÁN MOAÑA Pavillón do CEIP de Abelendo Mércores, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Abelendo)
BALONMÁN MOAÑA Pavillón do CEIP de Seara Mércores, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Seara)
BALONMÁN MOAÑA Pavillón do CEIP de Quintela Xoves, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Quintela)
BALONMÁN MOAÑA Pavillón multiusos da Xunqueira Mércores, de 16:00 a 17:15 h (CEIP de Reibón)
BALONMÁN MOS Pavillón de Sanguiñeda Martes, de 17:15 a 18:15 h 
Venres, de 18:15 a 19:15 h
BALONMÁN MOS Pavillón Pena de Francia Mércores, de 16:00 a 17:00 h 
Mércores, de 16:15 a 17:15 h
BALONMÁN MOS Pavillón Castro-Mos Venres, de 16:00 a 17:00 h 
BALONMÁN MOS CEIP de Atín-Cela Martes, de 17:30 a 18:30 h 
BALONMÁN OIA Pavillón do CEIP Mestre Manuel García Luns, de 15:45  a 16:45 h
BALONMÁN PONTEAREAS Pavillón Ramiro Sabell Luns, de 18:00 a 19:00 h
Luns, de 19:00 a 20:00 h
BALONMÁN PONTEAREAS Pavillón Álvaro Pino Xoves, de 18:30 a 19:30 h
Xoves, de 19:30 a 20:30 h
BALONMÁN PONTEVEDRA Pavillón CEIP Doroteas Martes, de 17:00 a 18:00 h (nacidos do 2008 ao 2013) 
BALONMÁN PONTEVEDRA  CEIP de Cabanas (pista multiusos) Martes, de 17:00 a 18:00 h (nacidos do 2008 ao 2013)
BALONMÁN PONTEVEDRA Pavillón do CEIP Manuel Vidal Portela Xoves, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2008 ao 2013)
BALONMÁN PONTEVEDRA Pavillón do CEIP Campolongo Luns, de 16:30 a 17:30 h (nacidos do 2008 ao 2013)
BALONMÁN PONTEVEDRA Pavillón CEIP Froebel Mércores, de 17:30 a 18:30 h (nacidos do 2008 ao 2013)
BALONMÁN PONTEVEDRA Cabanas (pista do colexio) Luns, de 16:30 a 17:30 h (nacidos do 2008 ao 20013)
BALONMÁN PONTEVEDRA Pavillón da Xunqueira 1 (CEIP A Xunqueira 1 e 2) Jueves, de 17:00 a 18:00 h (nacidos do 2008 ao 2013)
BALONMÁN PONTEVEDRA CEIP Escultor Acuña Luns, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2011 e 2012)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2008 ao 2010)
Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2006 e 2007)
BALONMÁN PONTEVEDRA CEIP Canicouva Mércores, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2011 e 2012)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2008 ao 2010)
Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2006 e 2007)
BALONMÁN PONTEVEDRA CEIP Pintor Laxeiro Luns, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2011 e 2012)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2008 ao 2010)
Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2006 e 2007)
BALONMÁN O PORRIÑO Pavillón municipal do Porriño Luns, de 17:00 a 18:00 h (CEIP da Cruz-Budiño)
Luns, de 19:00 a 20:00 h (Escola Municipal de Torneiros)
Martes, de 15:30 a 16:30 h (CEIP de Atios)
Martes, de 17:00 a 18:00 h (CEIP Xosé Fernández López)
Martes, de 18:00 a 19:00 h (CPR Santo Tomás)
Mércores, de 16:15 a 17:15 h (CEIP da Ribeira)
Xoves, de 16:00 a 17:00 h (CPR Hermanos Quiroga Rodríguez)
Xoves, de 17:00 a 18:00 h (Escola Municipal do Porriño)
Xoves, de 18:15 a 19:15 h (Escola Municipal de Pontellas)
Xoves, de 19:00 a 20:00 h (IES Pino Manso)
BALONMÁN O PORRIÑO Pavillón do CEIP Antonio Palacios Xoves, de 15:00 a 16:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Angorén Luns, de 17:00 a 18:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP da Igrexa-Chapela Luns, de 16:00 a 17:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Paraixal Luns, de 16:00 a 17:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Frían Xoves, de 17:00 a 18:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Posumus Martes de 16:30 a 17:30 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Santa Tegra Venres, de 16:00 a 17:00 h
BALONMÁN REDONDELA Escolas balonmán Chapela Luns, de 17:00 a 19:00 h    
BALONMÁN REDONDELA CEIP Vicente Risco Venres, de 16:00 a 17:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Laredo Martes, de 16:00 a 17:00 h
BALONMÁN REDONDELA Pavillón a Bombonera Luns, de 16:00 a 17:30 h
BALONMÁN REDONDELA Pavillón municipal Reboreda Mércores, de 16:00 a 17:30 h
BALONMÁN RODEIRO Pavillón polideportivo de Rodeiro Xoves, de 16:30 a 17:30 h (de 12 a 15 anos)
Venres, de 14:00 a 15:00 h (de 5 a 8 anos)
Venres, de 15:00 a 16:00 h (de 9 a 12 anos)
BALONMÁN O ROSAL Pavillón municipal Martes, de 16:30 a 17:30 h (prebenxamín)
Mércores e venres, de 17:30 a 19:00 h (alevín mixto)
Martes, xoves e venres, de 17:30 a 19:00 h (infantil)
Mércores e xoves, de 17:30 a 19:00 h (benxamín)
BALONMÁN SALCEDA DE CASELAS Pavillón municipal  Luns, de 18:00 a 19:00 h Luns, de 19:00 a 20:00 h
Mércores e venres, de 18:30 a 19:30 h
BALONMÁN SILLEDA Pavillón do CPR María Inmaculada Luns e venres, de 16:40 a 18:10 h
BALONMÁN SOUTOMAIOR Pavillón municipal A Montesiña (Arcade) Mércores, de 16:00 a 17:30 h
BALONMÁN TOMIÑO Pavillón da Carvalla Martes, de 16:30 a 17:30 h (CEP Pedro Caselles Beltrán)
BALONMÁN TOMIÑO Pavillón do CEIP Sobrada Venres, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Sobrada)
BALONMÁN TOMIÑO Pavillón do CEIP de Barrantes Xoves, de 16:10 a 17:10 h (CEIP Barrantes)
BALONMÁN TOMIÑO Pavillón do CEIP de Tebra Mércores, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Tebra)
BALONMÁN TUI Pavillón municipal  Xoves, de 16:00 a 17:00 h (CEIP Plurilingüe núm. 1)
BALONMÁN TUI Pavillón do CEIP de Rebordáns Xoves, de 16:15 a 17:15 h (CEIP de Rebordáns)
BALONMÁN TUI Pavillón do CEIP de Randufe Martes, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Randufe)
BALONMÁN TUI Pavillón do CEP de Caldelas Xoves, de 16:00 a 17:30 h (CEP de Caldelas)
BALONMÁN TUI Novo pavillón municipal  Xoves, de 16:00 a 17:00 h (CEIP Plurilingüe e Abalar núm. 2)
BALONMÁN TUI Pavillón A Macoca Xoves, de 17:30 a 18:30 h (CEIP Pazos de Reis)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CEIP Lope de Vega Venres, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CEIP A Paz Venres, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pista cuberta do CEIP O Pombal Venres, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CPR Santa Cristina  Xoves, de 16:15 a 17:15 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CEIP Chans-Bembrive Mércores, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CEIP Valle Inclan Martes, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CEIP Mestres Goldar Mércores, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VILAGARCÍA DE AROUSA Pavillón de Carril Luns, de 16:00 a 17:00 h (de 5 a 11 anos)
Mércores, de 16:00a 17:00 h (de 5 a 11 anos)
Venres, de 16:00 a 17:00 h (de 5 a 11 anos)
PATINAXE ARBO CEIP Antonio Carpintero  Martes, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Martes, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE BAIONA CEIP Belesar Luns, de 17:00 a 18:00 h  (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE BARRO Pavillón municipal Luns, de 16:00 a 17:00 h  (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE CAMBADOS IES Francisco Asorey Mércores, de 16:30 a 17:15 h (nacidos 2009 ao 2014)
Mércores, de 17:15 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE CAMPO LAMEIRO Pavillón municipal Xoves, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Xoves, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE CATOIRA Pavillón do colexio Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2011 ao 2014) 
Luns, de 19:00 a 20:00 h (nacidos no 2007 ao 2010)
Luns, de 20:00 a 21:00 h (nacidos no 2003 ao 2006)
PATINAXE CRECENTE Pavillón municipal de Crecente Venres, de 16:20 a 17:05 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Venres, de 17:05 a 17:50 h (nacidos no 2003 ao 2008
PATINAXE FORCAREI Pavillón de Forcarei Xoves, de 17:15 a 18:15 h  (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE FORCAREI Pavillón de Soutelo de Montes Xoves, de 18:45 a 19:45 h  (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE GONDOMAR CEIP Serra-Vincios Martes, de 16:00 a 17:00 h  (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE GONDOMAR Pavillón municipal de Gondomar Luns e mércores, de 16:00 a 16:45 h  (nacidos no 2013 e 2014)                                                                                               Luns e mércores, de 16:45 a 17:30  (nacidos no 2011 e 2012)                                                                                                 Luns e mércores, de 17:30 a 18:15 (nacidos no 2009 e 2010)                                                                                               Luns e mércores, de 18:15 a 19:00  (nacidos no 2006 ao 2008)                                                                                                 Luns e mércores, de 19:00 a 19:45  (nacidos no 2003 ao 2005)
PATINAXE A GUARDA CEIP Manuel Rodríguez Sinde Luns, de 17:30 a 18:30 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Luns, de 18:30 a 19:30 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE LALÍN Lalín Arena Mércores, de 17:45 a 18:30 h (nacidos no 2012 ao 2014)
Mércores, de 18:30 a 19:15 h (nacidos no 2009 ao 2011)
Mércores, de 19:15 a 20:00 h (nacidos no 2006 ao 2008)
Mércores, de 20:00 a 20:45 h (nacidos no 2003 ao 2005) 
PATINAXE MORAÑA CPI Santa Lucía Mércores, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2012 ao 2014)
Mércores, de 18:15 a 19:15 h (nacidos no 2009 ao 2011)
PATINAXE MORAÑA Pavillón municipal de Moraña Venres, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2006 ao 2008)
Venres, de 17:15 a 18:15 h (nacidos no 2003 ao 2005)
PATINAXE AS NEVES CEIP As Neves Luns, de 14:00 a 14:45 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Luns, de 14:45 a 15:30 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE POIO Pavillón do IES de Poio Mércores, de 16:15 a 17:15 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Mércores, de 17:15 a 18:15 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE PONTEVEDRA Centro Príncipe Felipe Mércores, de 16:00 a 16:45 h (nacidos no 2013 ao 2014)
Mércores, de 16:45 a 17:30 h (nacidos no 2011 ao 2012)
Mércores, de 17:30 a 18:15 h (nacidos no 2009 e o 2010)
Mércores, de 18:15 a 19:00 h (nacidos entre o 2006  ao 2008)
Mércores, de 19:00 a 19:45 h (nacidos entre o 2003  ao 2005)
PATINAXE RIBADUMIA Pavillón de Sisán Mércores, de 18:30 a 19:15 h (nacidos no 2011 ao 2014)
Mércores, de 19:15 a 20:00 h (nacidos no 2007 ao 2010)
Mércores, de 20:00 a 20:45 h (nacidos no 2003 ao 2006)
PATINAXE O ROSAL CPI Manuel Suárez Marquier Mércores, de 18:30 a 19:30 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Mércores, de 19:30 a 20:30 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE SOUTOMAIOR Pavillón municipal A Montesiña (Arcade) Luns, de 16:30 a 17:30 h (nacidos no 2011 ao 2014)
Luns, de 17:30 a 18:30 h (nacidos no 2007 ao 2010)
Luns, de 18:30 a 19:30 h (nacidos no 2003 ao 2006)
PATINAXE TOMIÑO Pavillón municipal de Tomiño (Goián) Martes, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Martes, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE TOMIÑO Pavillón da Carballa Xoves, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Xoves, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE TOMIÑO CEIP de Tebra Venres, de 17:45 a 18:30 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Venres,  de 18:30 a 19:15 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE TOMIÑO Pavillón de Barrantes Venres, de 16:10 a 17:10 h (nacidos 2003 ao 2014)
PATINAXE TUI CEIP de Rebordáns

Luns, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2012 ao 2014)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2009 ao 2011)

Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2006 ao 2008)
Luns, de 19:00 a 20:00 h (nacidos no 2003 ao 2005) 

PATINAXE VALGA Pavillón municipal Luns, de 16:00 a 16:45 h (nacidos no 2013 ao 2014)
Luns, de 16:45 a 17:30 h (nacidos no 2011 ao 2012)
Venres, de 16:00 a 16:45 h (nacidos no 2009 ao 2010)
Venres, de 16:45 a 17:30 h (nacidos no 2007 ao 2008)
Venres, de 17:30 a 18:15 h (nacidos no 2005 ao 2006)
Venres, de 18:15 a 19:00 h (nacidos no 2003 ao 2004)
PATINAXE VIGO CEIP Mestres Goldar Venres, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Venres, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE VILA DE CRUCES Colexio Pioliño Venres, de 16:15 a 17:15 h (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE VILAGARCÍA DE AROUSA Gato Negro Luns, de 16:45 a 17:30 h (nacidos no 2009 ao 2014) 
Luns,  de 17:30 a 18:15 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE VILANOVA DE AROUSA CEIP Sestelo-Baión Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2014)
RUGBY VIGO Universidade de Vigo  Venres, de 18:00 a 19:30 h Sábados, de 11:00 a 12:30 h
PIRAGÜISMO CAMBADOS Club Piragüismo Cambados  De 16:00 a 20:00 h
PIRAGÜISMO CANGAS Club de Mar Ría de Aldán Luns, de 16:30 a 18:30 h
PIRAGÜISMO CANGAS Real Club Náutico Rodeira Sábados, de 16:00 a 18:00 h
PIRAGÜISMO CATOIRA Club As Torres-Romaría Vikinga Sábados, de 17:00 a 19:00 h
PIRAGÜISMO O GROVE CMDC Breogán Xoves, de 17:00 a 19:00 h
PIRAGÜISMO A ILLA DE AROUSA Club de piragüismo Illa de Arousa De luns a Venres, de 10:00 a 13:00 h e de 16:00 a 20:00 h
Sábados de 10:00 a 13:00 h
PIRAGÜISMO MARÍN Club Marítimo Tambo Sábados, de 10:00 a 13:00 h Domingos, de 10:00 a 13:00 h
PIRAGÜISMO MONDARIZ Club Tea de Mondariz Martes, de 17:00 a 19:00 h Xoves, de 17:00 a 19:00 h
PIRAGÜISMO POIO Club de piragüismo Poio-Conservas Pescamar Martes, de 17:45 a 19:15 h
PIRAGÜISMO POIO Club Kayak-Polo Combarro Sábado, de 11:00 a 13:00 h
PIRAGÜISMO PONTECESURES Club Náutico Pontecesures Sábados, de 17:00 a 18:30 h
PIRAGÜISMO PONTEVEDRA Escola de piragüismo Ciudad de Pontevedra Luns, de 17:00 a 18:30 h
PIRAGÜISMO PONTEVEDRA Club Naval de Pontevedra Sábados, de 10:30 a 12:00 h
PIRAGÜISMO PONTEVEDRA Club Río Verdugo (Ponte Sampaio) Mércores, de 16:30 a 18:00 h
PIRAGÜISMO PONTEVEDRA Club Piragüismo Verducido  Sábados, de 11:00 a 13:00 h
PIRAGÜISMO RIBADUMIA Club Náutico O Muiño Mércores de 18:00 a 19:00 h Venres, de 18:00 a 19:00 h
PIRAGÜISMO SANXENXO Club de Piragüismo C.P. Portonovo Martes e xoves, de 17:00 a 19:00 h
Sábados, de 10:30 a 13:00 h
PIRAGÜISMO TOMIÑO Club Deportivo Miño Teixugos (Goián) Martes, de 17:00 a 19:00 h
PIRAGÜISMO TUI Club Kayak Tudense Mércores, de 16:45 a 18:45 h
PIRAGÜISMO TUI Club Penedo Venres, de 16:00 a 18:30 h
PIRAGÜISMO VIGO Club Kayak Vigo Mércores, de 17:00 a 19:00 Venres, de 17:00 a 19:00 h
Domingos, de 10:00 a 12:00
PIRAGÜISMO VIGO Club Piragüismo Olívico De martes a venres, de 16:30 a 18:30 h
Sábados, de 10:30 a 12:30 h
PIRAGÜISMO VILABOA Club Náutico Cobres

Martes, de 16:00 a 17:30 h

Venres, de 16:00 a 17:30

PIRAGÜISMO VILABOA Club Piragüismo Vilaboa Martes, de 16:30 a 18:30 h
Xoves, de 16:30 a 18:30
PIRAGÜISMO VILAGARCÍA DE AROUSA Club Depornautic Arousa Venres, de 17:00 a 18:00 h
JUDO BAIONA Pavillón polideportivo municipal Mércores e venres, de 15:50 a 16:50 h (menores de 8 anos)
Mércores e venres, de 16:50 a 17:50 h (maiores de 8 anos) 
JUDO BAIONA CEIP Belesar Martes, de 15:00 a 16:00 h (menores de 8 anos)
Xoves, de 15:00 a 16:00 h (maiores de 8 anos)
JUDO GONDOMAR Pavillón municipal de Gondomar  Venres, de 16:00 a 17:00 h (menores de 10 anos)
Venres, de 17:00 a 18:00 h (maiores de 10 anos)
JUDO MORAÑA CPI Santa Lucía Xoves, de 16:00 a 16:45 h (menores de 8 anos)
Xoves, de 16:45 a 17:30 h (maiores de 8 anos)
JUDO AS NEVES CEIP As Neves Luns, de 16:00 a 17:15 h (menores de 12 anos)
JUDO OIA CEIP Mestre Manuel García Xoves, de 15:45 a 17:15 h (menores de 12 anos)
JUDO PONTEAREAS CEIP Fermín Bouza Brey Luns, de 17:30 a 18:30 h (menores de 9 anos)
Luns, de 18:30 a 19:30 h (maiores de 9 anos)
Mércores, de 17:00 a 18:00 h (menores de 9 anos) 
Mércores, de 18:00 a 19:00 h (maiores de 9 anos)
JUDO PONTEVEDRA Centro Príncipe Felipe Martes e xoves, de 16:30 a 17:15 h (menores de 10 anos)
Martes e xoves de 17:15 a 18:00 h (maiores de 10 anos)
JUDO REDONDELA CEIP de Laredo Mércores, de 16:00 a 17:00 h (menores de 12 anos)
JUDO RIBADUMIA CPI Julia Becerra Malvar Martes e xoves, de 16:15 a 17:00 h (menores de 9 anos)
Martes e xoves, de 17:00 a 17:45 h (maiores de 9 anos)
JUDO TOMIÑO Pavillón polideportivo de Goián Venres, de 16:00 a 16:50 h (menores de 8 anos)
Venres, de 17:00 a 17:50 h (maiores de 8 anos)
JUDO VALGA Pavillón polideportivo Martes, de 16:00 a 16:45 h (menores de 8 anos)
Martes, de 16:45 a 17:30 h (maiores de 8 anos)
JUDO VIGO Asociación Deportiva Candeán

Luns, de 18:00 a 18:45 h (menores de 8 anos)
Luns, de 18:45 a 19:30 h (maiores de 8 anos) 
Venres, de 16:00 a 16:45 h (menores de 8 anos)
Venres, de 16:45 a 17:30 h (maiores de 8 anos)

TAEKWONDO CAMPO LAMEIRO CEIP Pedro Antonio Cerviño Martes, de 18:10 a 19:10 h (nacidos no 2005 ao 2015)
TAEKWONDO CERDEDO-COTOBADE Pavillón municipal Martes, de 16:30 a 17:30 h (nacidos no 2005 ao 2015)
TAEKWONDO PONTE CALDELAS Complexo Deportivo Chan da Barcia Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2012 ao 2015)
Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2007 ao 2011)
TAEKWONDO BARRO Pavillón municipal  Venres, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2012 ao 2015)
Venres, de 17:00 a 18:00 h (nacidos 2007 ao 2011)
ATLETISMO A GUARDA Pavillón CEIP Manuel Rodríguez Sinde Venres, de 16:30 a 18:00 h (nacidos no 2005 ao 2014)
ATLETISMO NIGRÁN Centro cultural de Camos Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Mércores, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2005 ao 2008)
ATLETISMO PONTEVEDRA Estadio da Xuventude (CGTD) Martes, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2009 ao 2012)
Xoves, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2004 ao 2008)
ATLETISMO TOMIÑO Pavillon Da Carballa Luns, de 18:30 a 20:00 h (nacidos no 2005 ao 2014)
ATLETISMO PONTE CALDELAS Pavillón municipal 

Martes, de 17:00 a 18:30 h (nacidos no 2005 ao 2012)

Xoves, de 17:00 a 18:30 h (nacidos no 2005 ao 2012)

BALONCESTO ARBO CEIP Antonio Carpintero Luns, de 16:00 a 17:00 h
Venres, de 14:00 a 15:00 h
BALONCESTO GONDOMAR Pavillón municipal de Gondomar Martes e xoves, de 17:00 a 18:00 h
BALONCESTO A GUARDA IES a Sangriña Mércores, de 16:00 a 18:00 h
BALONCESTO MORAÑA CPI Santa Lucía Martes e xoves, de 15:00 a 16:00 h
BALONCESTO SOUTOMAIOR Pavillón municipal A Montesiña Martes, de 18:30 a 19:30 h (do 2011 ao 2014)
Xoves, de 18:30 a 19:30 h (do 2007 ao2010)
LOITA BAIONA CEIP Sabaris Mércores, de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 12 anos) 
Mércores, de 17:00 a 18:00 h ( apartir de 13 anos)
LOITA BAIONA CEIP Humberto Juanes Xoves, de 16:00 a 17:30 h (de 6 a 12 anos)
LOITA BUEU Pavillón Municipal Pablo Herbello    Martes, de 17:30 a 18:30 h (de 6 a 16 anos)
LOITA PONTEVEDRA C.G.T.D. Venres, de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 16 anos)
LOITA VIGO CEIP a Doblada Martes, de 16:00 a 17:30 h (de 6 a 16 anos)
LOITA VIGO Pavillón municipal de Teis Venres, de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 10 anos)
Venres, de 18:00 a 19:00 h (de 11 a 16 anos)
LOITA VIGO AAVV Pardavila Martes, de 20:00 a 21:00 h (de 6 a 16 anos)
LOITA VIGO Pavillón municipal de Coia  Luns, de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 16 anos)
LOITA VIGO Pavillón municipal Candean Mércores, de 19:00 a 20:00 h (de 6 a 16 anos)
LOITA VILA DE CRUCES Ximnasio municipal de Vila de Cruces Martes, de 16: a 17:00 h (de 6 a 16 anos)

 

Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2014)

 

Última modificación: jueves, 26 septiembre 2019