#CULTURA
TORNAR ÁS TÁBOAS
“Tornar ás táboas” vuelve con una nueva edición a llenar los escenarios de los espacios culturales de los ayuntamientos de menos de 20.000 habitantes de la provincia de Pontevedra.
Durante los meses de octubre, noviembre y diciembre tendrán lugar 49 funciones de teatro, un calendario completo con una gran variedad de compañías y espectáculos dirigidos a todos los públicos.
¡Que comience la función!
Compañías
Sábado 7 de octubre
21:00 h
IES As Barxas - Moaña
Amorodio
Domingo 8 de octubre
19:00 h
Auditorio municipal - Covelo
Ártika Cía
Sábado 14 de octubre
20:00 h
Auditorio municipal - Valga
De Ste Xeito Producións
Domingo 15 de octubre
18:00 h
Auditorio Xosé Casal - Vila de Cruces
Compañía Humana
Domingo 15 de octubre
18:30 h
Multiusos de Arcade - Soutomaior
Ibuprofeno Teatro
Venres 20 de octubre
11:00 h
Colexio Público Doutor Suárez - Fornelos de Montes
Viravolta Títeres
Sábado 21 de octubre
19:00 h
Auditorio Municipal Lois Tobío - Gondomar
Ártika Cía
Sábado 21 de octubre
18:30 h
Auditorio de Goián - Tomiño
Ibuprofeno Teatro
Sábado 21 de octubre
21:30 h
Auditorio municipal - Mondariz
A Panadaría
Domingo 22 de octubre
18:00 h
Auditorio do Concello - Pazos de Borbén
Baobab Teatro
Domingo 22 de octubre
19:00 h
Centro Social de Dena - Meaño
Migallas Teatro
Martes 24 de octubre
19:00 h
Auditorio municipal - Cambados
Tanxarina
Sábado 28 de octubre
18:00 h
Praza da Granxa - Poio
Nelson Quinteiro Produc.
Domingo 29 de octubre
17:00 h
Auditorio da Casa da Cultura - Cañiza, A
Teatro Ghazafelhos
Domingo 29 de octubre
19:00 h
Auditorio municipal - Rosal, O
Fulano, Mengano e Citano
Martes 31 de octubre
17:30 h
Centro cultural de Mougás - Oia
Simplemente Enricco
Martes 31 de octubre
18:00 h
Edificio multiusos - Vilanova de Arousa
Barafunda
Viernes 10 de noviembre
18:00 h
Auditorio municipal - Agolada
Isabel Risco
Sábado 11 de noviembre
18:00 h
Salón de actos del centro cultural - Guarda, A
Os Náufragos Teatro
Sábado 11 de noviembre
20:00 h
Centro Social do Mar - Bueu
Redrum Teatro
Domingo 12 de noviembre
19:00 h
Auditorio municipal - Meis
Malasombra
Viernes 17 de noviembre
21:00 h
CEIP Manuel Cordo Boullosa - Ponte Caldelas
Redrum Teatro
Sábado 18 de noviembre
22:00 h
Centro cultural - Rodeiro
Matrioshka Teatro
Domingo 19 de noviembre
19:00 h
Auditorio da Azucreira - Portas
De Ste Xeito Producións
Domingo 19 de noviembre
19:00 h
Auditorio municipal - Catoira
Olivas Negras
Viernes 24 de noviembre
20:30 h
Auditorio municipal - Illa de Arousa, A
Culturactiva Producións
Sábado 25 de noviembre
18:30 h
Auditorio do centro cultural de Cerdedo - Cerdedo-Cotobade
Baobab Teatro
Domingo 26 de noviembre
19:00 h
Auditorio de Ribadumia - Ribadumia
A Panadaría
Domingo 26 de noviembre
19:30 h
Auditorio do Grove - Grove, O
Malasombra
Sábado 2 de diciembre
20:30 h
Auditorio do Concello - Nigrán
Redrum Teatro
Sábado 2 de diciembre
21:00 h
Edificio multiusos - Moraña
De Ste Xeito Producións
Domingo 3 de diciembre
18:00 h
Multiusos de Sabarís - Baiona
Vero Rilo
Viernes 8 de diciembre
19:00 h
Auditorio municipal - Neves, As
Fulano, Mengano e Citano
Sábado 9 de diciembre
17:30 h
Pazo Emilia Pardo Bazán - Sanxenxo
Baobab Teatro
Sábado 9 de diciembre
19:00 h
Auditorio municipal - Arbo
Migallas Teatro
Domingo 10 de diciembre
18:00 h
Centro Social y Deportivo de Guizán - Mos
Tanxarina
Domingo 10 de diciembre
19:00 h
Auditorio municipal - Caldas de Reis
Malasombra
Viernes 15 de diciembre
18:30 h
A Prazuela (en caso de lluvia en el Centro Social) - Pontecesures
Dani Blanco
Sábado 16 de diciembre
18:00 h
Auditorio de Soutelo de Montes - Forcarei
Brais das Hortas
Sábado 16 de diciembre
19:00 h
Edificio multiusos - Lama, A
Expresión Producións
Domingo 17 de diciembre
19:30 h
Auditorio Municipal Manuel Dopazo - Silleda
Artefeito
Sábado 16 de diciembre
20:00 h
Edificio multiusos - Campo Lameiro
Ibuprofeno Teatro
Miércoles 20 de diciembre
17:00 h
CEIP Pío Cabanillas Gallas - Dozón
A Cova das Letras
Viernes 22 de diciembre
18:00 h
Sala de cultura do Concello - Mondariz-Balneario
Fundación Rogelio Groba
Viernes 22 de diciembre
20:00 h
Casa da Cultura de Riomaior - Vilaboa
Píscore
Viernes 22 de diciembre
20:00 h
Pazo da Crega - Barro
Migallas Teatro
Martes 26 de diciembre
17:00 h
Centro Sociocultural e Xuvenil José Raído “Patelas” - Cuntis
Píscore
Martes 26 de diciembre
18:00 h
Praza do Concello - Salceda de Caselas
Nelson Quinteiro Produc.
Jueves 28 de diciembre
17:30 h
Salón de actos da casa da cultura - Salvaterra de Miño
Píscore
SELECCIÓN DE COMPAÑÍAS E FUNCIÓNS PARA OS CONCELLOS SOLICITANTES
AYUNTAMIENTO | COMPAÑÍA | FUNCIÓN | FECHA | HORA | LUGAR |
---|---|---|---|---|---|
Moaña | Amorodio Teatro | A nai | 07/10/2023 | 21:00 h | IES As Barxas |
Covelo | Ártika Cía | Illa da deslembranza | 08/10/2023 | 19:00 h | Auditorio municipal |
Valga | De Ste Xeito Producións | Backup. A resurrección de Nuno | 14/10/2023 | 20:00 h | Auditorio municipal |
Vila de Cruces | Compañía Humana | Iphixenia na porta do súper | 15/10/2023 | 18:00 h | Auditorio Xosé Casal |
Soutomaior | Ibuprofeno Teatro | O mel non caduca | 15/10/2023 | 18:30 h | Multiusos de Arcade |
Fornelos de Montes | Viravolta Títeres | A maleta de don Attilio | 20/10/2023 | 11:00 h | Colexio Público Doutor Suárez |
Gondomar | Ártika Cía | A Illa da deslembranza | 21/10/2023 | 19:00 h | Auditorio Municipal Lois Tobío |
Tomiño | Ibuprofeno Teatro | Smoke on the Water | 21/10/2023 | 21:00 h | Auditorio de Goián |
Mondariz | A Panadaría | As que limpan | 21/10/2023 | 21:30 h | Auditorio municipal |
Pazos de Borbén | Baobab Teatro | Ris Ras | 22/10/2023 | 18:00 h | Auditorio do Concello |
Meaño | Migallas Teatro | Falemos como galegas | 22/10/2023 | 19:00 h | Centro Social de Dena |
Cambados | Tanxarina | As bombas e o xeneral | 24/10/2023 | 19:00 h | Auditorio municipal |
Poio | Nelson Quinteiro Produc. | Romería zombie | 28/10/2023 | 18:00 h | Praza da Granxa |
Pontecesures | Dani Blanco | Abracadaver | 15/12/2023 | 18:30 h | Centro Social |
Cañiza, A | Teatro Ghazafelhos | Ninja | 29/10/2023 | 17:00 h | Auditorio da Casa da Cultura |
Rosal, O | Fulano, Mengano e Citano | A louca historia de Galicia | 29/10/2023 | 19:00 h | Auditorio municipal |
Oia | Simplemente Enricco | Heinrich: aprendiz de mago | 31/10/2023 | 17:30 h | Centro cultural de Mougás |
Vilanova de Arousa | Barafunda | Quen dixo medo? | 31/10/2023 | 18:00 h | Edificio multiusos |
Agolada | Isabel Risco | Nabiza girl | 10/11/2023 | 19:00 h | Auditorio municipal |
Guarda, A | Os Náufragos Teatro | Hugo | 11/11/2023 | 18:00 h | Salón de actos del centro cultural |
Bueu | Redrum Teatro | #2Pilgrims | 11/11/2023 | 20:00 h | Centro Social do Mar |
Meis | Malasombra | De algo hai que morrer | 12/11/2023 | 19:00 h | Auditorio municipal |
Ponte Caldelas | Redrum Teatro | Un home con lentes de pasta | 17/11/2023 | 21:00 h | CEIP Manuel Cordo Boullosa |
Rodeiro | Matrioshka Teatro | Comando comadres | 18/11/2023 | 22:00 h | Centro cultural |
Portas | De Ste Xeito Producións | Feminíssimas | 19/11/2023 | 19:00 h | Auditorio da Azucreira |
Catoira | Olivas Negras | Doce uvas, dúas mulleres e unha oliva | 19/11/2023 | 19:00 h | Auditorio municipal |
Illa de Arousa, A | Culturactiva Producións | As alumnas | 24/11/2023 | 20:30 h | Auditorio municipal |
Cerdedo-Cotobade | Baobab Teatro | Ris Ras | 25/11/2023 | 18:30 h | Auditorio do centro cultural de Cerdedo |
Ribadumia | A Panadaría | As que limpan | 26/11/2023 | 19:00 h | Auditorio de Ribadumia |
Grove, O | Malasombra | Bernarda | 26/11/2023 | 19:30 h | Auditorio do Grove |
Nigrán | Redrum Teatro | Un home con lentes de pasta | 02/12/2023 | 20:30 h | Auditorio do Concello |
Moraña | De Ste Xeito Producións | Feminíssimas | 02/12/2023 | 21:00 h | Edificio multiusos |
Baiona | Vero Rilo | Cacho animalada | 03/12/2023 | 18:00 h | Multiusos de Sabarís |
Mos | Tanxarina | A cazola de Lola | 10/12/2023 | 18:00 h | Centro Social y Deportivo de Guizán |
Neves, As | Fulano, Mengano e Citano | A louca historia de Galicia | 08/12/2023 | 18:00 h | Auditorio municipal |
Sanxenxo | Baobab Teatro | Ris Ras | 09/12/2023 | 17:30 h | Pazo Emilia Pardo Bazán |
Arbo | Migallas Teatro | Falemos como galegas | 09/12/2023 | 19:00 h | Auditorio municipal |
Caldas de Reis | Malasombra | Testosterona | 10/12/2023 | 19:00 h | Auditorio municipal |
Forcarei | Brais das Hortas | Zona en obras | 16/12/2023 | 18:00 h | Auditorio de Soutelo de Montes |
Lama, A | Expresión Producións | Ladrón de risas | 16/12/2023 | 19:00 h | Edificio multiusos |
Campo Lameiro | Ibuprofeno Teatro | O mel non caduca | 16/12/2023 | 20:00 h | Auditorio Municipal Sobrino Buhígas |
Dozón | A Cova das Letras | Animalia | 20/12/2023 | 17:00 h | CEIP Pío Cabanillas Gallas |
Mondariz-Balneario | Fundación Rogelio Groba | O neno Groba e Música | 22/12/2023 | 19:00 h | Sala de cultura do Concello |
Vilaboa | Píscore | Molto Barroco | 22/12/2023 | 20:00 h | Casa da Cultura de Riomaior |
Barro | Migallas Teatro | Camiño de historias | 22/12/2023 | 20:00 h | Pazo da Crega |
Silleda | Artefeito | Dúo vaguedades | 17/12/2023 | 19:30 h | Auditorio Municipal Manuel Dopazo |
Cuntis | Píscore | Molto Barroco | 26/12/2023 | 17:00 h | Casa da Cultura Roberto Blanco Torres |
Salceda de Caselas | Nelson Quinteiro Produc. | Pequeno circo de Nadal | 26/12/2023 | 18:00 h | Praza do Concello |
Salvaterra de Miño | Píscore | Molto Barroco | 28/12/2023 | 17:30 h | Salón de actos de la casa da cultura |