#DEPORTES

DEPOrte Escolas

2022-2023

"DEPOrte Escolas" é un programa deportivo gratuíto da Deputación de Pontevedra en colaboración e coordinación coas federacións deportivas para contribuír ao desenvolvemento e fomento da actividade deportiva en idade escolar.

Modalidades de "DEPOrte Escolas"

Atletismo, baloncesto, balonmán, judo, loita, piragüismo, rugby e taekwondo.

A quen está destinado

A única condición que tes que cumprir é ter moitas ganas de pasalo ben practicando a túa modalidade deportiva preferida.

As escolas estarán destinadas a nenas e nenos en idade escolar de toda a provincia de Pontevedra.

Formalización da inscrición

A propia federación confirmaralles ás e aos participantes a súa asistencia e os horarios e lugares definitivos de realización da actividade

As Escolas deportivas comenzarán a partir do 10 de outubro.

Busca a modalidade deportiva e as súas características

Modalidade Inscricións
Atletismo Formulario de inscrición
Baloncesto Formulario de inscrición
Balonmán Formulario de inscrición
Judo Formulario de inscrición
Loita Formulario de inscrición
Piragüismo Pechadas
Rugby Formulario de inscrición
Taekwondo Formulario de inscrición

Coordinadoras e coordinadores de “DEPOrte Escolas”

Rugby

Taekwondo

Loita

Judo

  • Nome: Juan Carlos Garabatos Fernández
  • Teléfono: 649 428 039
  • Correo-e: carbatos@gmail.com

Atletismo

Balonmán

Baloncesto

 

Lista de persoas admitidas

Horarios

MODALIDADE CONCELLO LUGAR HORARIO
Atletismo O Rosal Pavillón do CPI Suárez Marquier. Pista da Mata Luns de 16:00 a 17:30 h (nadas e nados entre 2008 e 2017)
Atletismo Tomiño Pavillón da Carballa Venres de 19:00 a 20:30 h (nadas e nados entre 2008 e 2017)
Atletismo A Guarda Pavillón do CEIP Manuel Rodríguez Sande Venres de 16:30 a 18:00 h (nadas e nados entre 2008 e 2017)
Atletismo Pontevedra Centro Galego de Tecnificación Deportiva (1) Venres de 17:00 a 18:00 h (nadas e nados entre 2013 e 2015)
Atletismo Pontevedra Centro Galego de Tecnificación Deportiva (2) Venres de 18:00 a 19:00 h (nadas e nados entre 2008 e 2012)
Atletismo Ribadumia Pavillón de Barrantes (1) Luns de 16:30 a 17:30 h (nadas e nados entre 2014 e 2017)
Atletismo Ribadumia Pavillón de Barrantes (2) Luns de 17:30 a 18:30 h (nadas e nados entre 2008 e 2012)
Baloncesto A Guarda Pavillón do IES A Sangriña Luns de 18:00 a 20:00 h (nadas e nados entre 2011 e 2016)
Baloncesto As Neves Pavillón do CEIP As Neves Luns de 13:45 a 15:45 h (nadas e nados entre 2011 e 2016)
Baloncesto Catoira Pavillón municipal de Catoira Martes de 16:00 a 18:00 h (nadas e nados entre 2011 e 2016)
Baloncesto Gondomar Pavillón Bernabé Costas de Miranda  Martes e xoves de 16:00 a 18:00 h (nadas e nados entre 2011 e 2016)
Baloncesto Moraña Pavillón municipal de deportes CPI Santa Lucía Martes de 15:00 a 17:00 h (nadas e nados entre 2011 e 2016)
Baloncesto Ribadumia Pavillón de Ribadumia Mércores de 16:30 a 18:30 (nadas e nados entre 2011 e 2016)
Balonmán Cangas Pavillón do IES María Soliño Venres de 17:30 a 18:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do IES María Soliño Mércores de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón de San Roque Mércores de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pista exterior do Colexio Casa de la Virgen Martes de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do CEIP Castrillón Luns de 15:45 a 16:45 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do CEIP Espiñeira Xoves de 16:30 a 17:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do Gatañal Luns de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do Gatañal Martes de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do CEIP Castrillón Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do Gatañal Mércores de 19:00 a 20:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do IES María Soliño Luns de 19:00 a 20:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do Gatañal Martes de 19:00 a 20:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pista exterior do Colexio Sagrada Familia de Aldán Mércores de 16:30 a 17:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pista do CEIP Plurilingüe de Tirán Venres de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do IES María Soliño Luns de 17:30 a 18:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do IES María Soliño Mércores de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón de San Roque Luns de 18:15 a 19:15 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pista do CPR Compañía de María Xoves de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do Gatañal Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón de San Roque Venres de 17:30 a 18:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do Gatañal Luns de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do IES María Soliño Mércores de 19:00 a 20:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pista exterior do CEIP de Cangas Mércores de 17:00 a 18:00 (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Colexio Eduardo Pondal Venres de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas CEIP A Rúa Mércores de 16:30 a 17:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón de San Roque Luns de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Cangas Pavillón do CPI do Toural Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán A Cañiza CPI da Cañiza Martes de 15:15 a 16:15 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán A Cañiza Pavillón municipal da Cañiza Mércores de 15:30 a 16:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán A Cañiza CPI da Cañiza Xoves de 15:15 a 16:15 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán A Cañiza Pavillón municipal da Cañiza Xoves de 15:30 a 16:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán A Cañiza Pavillón municipal da Cañiza Martes de 15:30 a 16:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán A Cañiza Pavillón municipal da Cañiza Venres de 15:30 a 16:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Redondela Pavillón municipal da Bombonera Luns de 15:45 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Redondela Colexio CEIP de Reboreda Martes de 15:45 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tomiño Pavillón multiúsos do CEIP de Sobrada Venres de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tomiño Pavillón do CEIP Pedro Caselles Venres de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón do CEIP de Guillarei Martes de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón do CEIP de Guillarei Martes de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón do CEIP de Caldelas Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón do CEIP Maristas Mércores de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón do CEIP Maristas Mércores de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón novo de Tui Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón novo de Tui Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón vello de Tui  Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón colexio núm. 2 Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón do CEIP de Randufe Martes de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón do CEIP de Rebordáns Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Tui Pavillón polideportivo da Macoca Mércores de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Salvatera de Miño Pavillón municipal Mércores de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Salvatera de Miño Pavillón do CEIP Carlos Casares, Alxén Mércores de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Salvatera de Miño Pavillón do CEIP Carlos Casares, Alxén Martes de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Salvatera de Miño Pavillón do CEIP de Arantei Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Redondela CEIP Santa Mariña Martes de 16:00 a 17:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Redondela CEIP Santa Mariña Xoves de 17:30 a 19:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Redondela CEIP Outeiro das Penas Luns de 16:00 a 17:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Fornelos de Montes CEIP Doutor Suárez Venres de 16:00 a 17:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Redondela Pavillón Manuel González Soto Xoves de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo Colexio Possumus Xoves de 16:30 a 17:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Redondela Colexio Igrexa de Chapela Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo Colexio Frián de Teis Xoves de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo Colexio Paraixal Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo Colexio Santa Tegra Venres de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo Colexio Vicente Risco Venres de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vilaboa Colexio de Riomaior Venres de 15:30 a 16:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo Colexio Ría de Vigo Mércores de 15:30 a 16:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo Colexio Bouza Brey Venres de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo CEIP Mestres Goldar Luns de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo CEIP Lope de Vega Venres de 15:50 a 16:50 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo CPR Santa Cristina Xoves de 16:15 a 17:15 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo CEIP O Pombal Venres de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Bueu Pavillón municipal Pablo Herbello Mércores de 16:30 a 17:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Bueu Pavillón municipal Pablo Herbello Venres de 17:30 a 18:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán O Grove Pavillón vello de Monte da Vila Luns de 16:30 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán O Grove Pavillón vello de Monte da Vila Martes de 16:30 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán O Grove Pavillón vello de Monte da Vila Mércores de 16:30 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán O Grove Pavillón vello de Monte da Vila Xoves de 16:30 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán O Grove Pavillón vello de Monte da Vila Venres de 16:30 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Rodeiro Pavillón municipal de Rodeiro Mércores de 16:30 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Rodeiro Pavillón municipal de Rodeiro Xoves de 16:30 a 18:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo Colexio Carballal Luns de 16:00 a 17:45 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo Colexio Santa Mariña Mércores de 16:00 a 17:45 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Vigo Colexio Martín Códax Xoves de 16:00 a 17:45 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Nigrán Pavillón Xurxo Otero de Panxón Mércores de 16:00 a 17:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Nigrán Pavillón Xurxo Otero de Panxón Venres de 16:00 a 17:30 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Gondomar Pavillón municipal Bernabé Costas de Miranda Martes de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán Gondomar Pavillón municipal Bernabé Costas de Miranda Venres de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 14 anos)
Balonmán A Guarda Pavillón do CEIP Manuel Rodríguez Sinde Xoves de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 14 anos)
Judo Baiona  CEIP de Belesar (2) Xoves de 15:00 a 16:00 h (de 10 a 16 anos)
Judo Baiona CEIP de Belesar (1) Martes de 15:00 a 16:00 h (de 6 a 9 anos)
Judo Baiona Pavillón polideportivo (1) Mércores e venres de 15:50 a 16:50 h (de 6 a 9 anos)
Judo Baiona Pavillón polideportivo (2) Mércores e venres de 16:50 a 17:50 h (de 9 a 16 anos)
Judo Gondomar Pavillón polideportivo (1) Venres de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 9 anos)
Judo Gondomar Pavillón polideportivo (2) Venres de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 16 anos) 
Judo Moraña    CEIP Santa Lucía (1) Xoves de 16:15 a 17:00 h (de 6 a 9 anos)
Judo Moraña    CEIP Santa Lucía (2) Xoves de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 16 anos)
Judo Oia CEIP Mestre Manuel García Xoves de 15:45 a 17:00 h (de 6 a 16 anos)
Judo Ponteareas IES Val do Tea (1) Luns de 17:30 a 18:30 h (de 6 a 9 anos)
Judo Ponteareas IES Val do Tea (2) Luns de 18:30 a 19:30 h (de 10 a 16 anos)
Judo Ponteareas IES Val do Tea (3) Mércores de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 9 anos)
Judo Ponteareas IES Val do Tea (4) Mércores de 18:00 a 19:00 h (de 10 a 16 anos)
Judo Pontevedra   C. Infantil Príncipe Felipe (1) Luns e xoves  de 16:00 a 16:45 h (de 6 a 9 anos)
Judo Pontevedra   C. Infantil Príncipe Felipe (2) Luns e xoves de 16:45 a 17:30 h (de 10 a 12 anos)
Judo Redondela CEIP de Laredo Mércores de 16.00 a 17.00 h (de 6 a 12 anos)
Judo Ribadumia Ximnasio novo de Barrantes (1) Martes e xoves de 16:15 a 17:00 h (de 6 a 9 anos)
Judo Ribadumia Ximnasio novo de Barrantes (2) Martes e xoves de 17:00 a 17:45 h (de 10 a 16 anos)
Judo Tomiño Pavillón polideportivo de Goián (1) Venres de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 9 anos)
Judo Tomiño Pavillón polideportivo de Goián (2) Venres de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 16 anos)
Judo O Porriño CEIP Plurilingüe de Atios (1) Luns de 18:30 a 19:15 h (de 6 a 9 anos)
Judo O Porriño CEIP Plurilingüe de Atios (2) Luns de 19:15 a 20:00 h (de 10 a 16 anos)
Judo O Porriño CEIP Plurilingüe de Atios (3) Venres de 16:00 a 16:45 h (de 10 a 16 anos) 
Judo O Porriño CEIP Plurilingüe de Atios (4) Venres de 16:45 a 17:30 h (de 6 a 9 anos)
Loita Baiona Pavillón de Baiona Mércores de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 12 anos)
Loita Bueu Pavillón municipal Pablo Herbello Venres de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 16 anos)
Loita Bueu Colexio da Torre-Cela Sábado de 11:30 a 12:30 h (de 6 a 16 anos)
Loita A Estrada Club A Cambadela Luns de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 16 anos)
Loita Pontevedra CGTD de Pontevedra (1) Sábados de 11:30 a 13:00 h (de 6 a 11 anos)
Loita Pontevedra CGTD de Pontevedra (2) Martes de 20:00 a 21:45 h (de 12 a 16 anos)
Loita Vigo AA VV Pardavila (1) Luns ou mércores de 19:00 a 20:00 h (de 6 a 16 anos)
Loita Vigo AA VV Pardavila(2) Martes de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 16 anos)
Loita Vigo AA VV Pardavila (3) Xoves de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 16 anos)
Loita Vigo Pavillón municipal de Coia Luns de 19:00 a 20:00 h (de 6 a 16 anos)
Loita Vila de Cruces Ximnasio municipal de Vila de Cruces (1) Mércores de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 12 anos)
Loita Vila de Cruces Ximnasio municipal de Vila de Cruces (2) Mércores de 18:00 a 19:00 h (de 13 a 16 anos)
Loita Cambados Centro A Cultural Martes e xoves de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 16 anos)
Loita Ponteareas IES Val do Tea Mércores de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 16 anos)
Rugby Vigo CUVI (As Lagoas-Marcosende) Mércoles de 17:30 a 18:30 h e sábados de 11:00 a 12:30 h
Taekwondo Barro Pavillón municipal de Barro (1) Venres de 16:00 a 17:00 h (de 5 a 9 anos)
Taekwondo Barro Pavillón municipal de Barro (2) Venres de 17:00 a 18:00 h (de 9 a 12 anos)
Taekwondo Campo Lameiro Pavillón municipal de Campo Lameiro Martes de 18:15 a 19:15 h (de 5 a 12 anos)
Taekwondo Cerdedo-Cotobade Pavillón municipal de Carballedo Martes de 16:30 a 17:30 h ( de 5 a 12 anos)
Taekwondo Ponte Caldelas Pavillón municipal de Ponte Caldelas (1) Luns de 18:00 a 19:00 h (de 5 a 9 anos)
Taekwondo Ponte Caldelas Pavillón municipal de Ponte Caldelas (2) Luns de 19:00 a 20:00 h (de 9 a 14 anos)

 

Noticias relacionadas

 
		A Deputación lanza “DepoActívate” a intensa e ampla programación deportiva para 2022

A Deputación lanza “DepoActívate” a intensa e ampla programación deportiva para 2022

O investimento ascende este ano a 4 millóns de euros. Amais das liñas de subvencións, todas xa en marcha, volven actividades propias e patrocinaranse ata 10 grandes eventos

ODS NOS QUE TEN IMPACTO