DEPOrte Escolas 2019-2020

"DEPOrte Escolas" é un programa deportivo gratuíto da Deputación de Pontevedra en colaboración e coordinación coas federacións deportivas para contribuír ao desenvolvemento e fomento da actividade deportiva en idade escolar.

  • Bases (BOPPO 16/09/2019)

Listas provisionais nas distintas modalidades (actualizado a 10/10/2019):

Modalidades de DEPOrte Escolas

Atletismo, baloncesto, balonmán, fútbol, judo, loita, patinaxe, piragüismo, rugby e taekwondo.

Nenas e nenos destinatarios

A única condición que tes que cumprir é ter moitas ganas de pasalo ben practicando a túa modalidade deportiva preferida.

As escolas estarán destinadas a nenas e nenos en idade escolar de toda a provincia de Pontevedra.

Formalización da inscrición

A solicitude de inscrición deberá realizarse preferentemente por medios electrónicos a través do formulario normalizado dispoñible na sede electrónica da Deputación de Pontevedra (https://sede.depo.gal).

Para a presentación da inscrición, a sede electrónica da Deputación de Pontevedra admite os certificados electrónicos do sistema Cl@ve, que contempla a utilización de sistemas de identificación baseados en claves concertadas (sistemas de usuario e contrasinal) e certificados electrónicos (incluído o DNIe).

Opcionalmente, poderá presentarse a inscrición de forma presencial en calquera dos lugares e rexistros establecidos na normativa reguladora do procedemento administrativo común.

Prazo de presentación de solicitudes

Abriranse dous prazos para a presentación de solicitudes:

  • 1.o prazo: do 16 ao 30 de setembro de 2019
  • 2.o prazo: do 4 de novembro de 2019 ao 13 de xaneiro de 2020

Unha vez finalizado o prazo de inscrición poderanse consultar aquí as listas.

Comezo das DEPOrte Escolas

As DEPOrte Escolas comezarán a partir do luns 7 de outubro no día e horario correspondente a cada escola, agás a escola de piragüismo.

Descargas

Busca a modalidade deportiva e as súas características técnicas e apúntate

MODALIDADE CONCELLO LUGAR HORARIO
FÚTBOL AGOLADA Campo de fútbol municipal de Hospitalillo Venres, de 16:15 a 19:15 h
FÚTBOL CAMBADOS Campo de fútbol O Pombal  Mércores e venres, de 16:30 a 18:00 h
FÚTBOL CAMPO LAMEIRO Campo de fútbol municipal A Chanciña Martes e xoves, de 17:30 a 18:30 h
FÚTBOL COVELO Campo de fútbol municipal de Covelo Mércores, de 16:30 a 18:00 h
FÚTBOL CRECENTE Pavillón municipal de Crecente Xoves, de 16:00 a 17:30 h
FÚTBOL FORNELOS DE MONTES Pavillón municipal de Fornelos de Montes Martes, de 16:00 a 17:30 h
FÚTBOL GONDOMAR Campo de fútbol de Chaín Martes e venres, de 18:00 a 19:30 h
FÚTBOL GONDOMAR Pavillón municipal de Gondomar Venres, de 18:00 a 21:00 h
FÚTBOL GONDOMAR Pavillón de Peitieiros Mércores, de 16:30 a 18:00 h
FÚTBOL A GUARDA Campo de fútbol municipal A Sangriña Martes e xoves, de 17:30 a 20:00 h
Martes e venres, de 17:30 a 20:00 h 
Mércores e venres, de 17:00 a 18:30 h
FÚTBOL MORAÑA Campo de fútbol de Moraña Martes e xoves, de 17:30 a 18:30 h
FÚTBOL MOS Campo de fútbol As Baloutas Venres, de 17:30 a 18:30 h
FÚTBOL AS NEVES Campo de fútbol Pepe Capón Luns e venres, de 18:00 a 20:00 h
FÚTBOL NIGRÁN Campo de fútbol Ureca Luns e xoves, de 17:30 a 19:00 h
FÚTBOL OIA Campo de fútbol das Tornas Martes e xoves, de 17:30 a 19:30 h
FÚTBOL PONTEAREAS Campo de fútbol de Pardellas Venres, de 17:00 a 19:00 h
FÚTBOL PONTEVEDRA Campo de fútbol Príncipe Felipe Martes e xoves, de 16:00 a 17:30 h
FÚTBOL O PORRIÑO Campo de fútbol do Carballo Xoves, de 16:00 a 17:30 h
FÚTBOL O PORRIÑO Campo de fútbol O Lourambal Luns e mércores, de 17:30 a 19:00 h
FÚTBOL RIBADUMIA Campo de fútbol de A Sarna Martes e venres, de 16:00 a 18:00 h
FÚTBOL O ROSAL Campo de fútbol da Mata Luns e venres, de 18:30 a 20:30 h
FÚTBOL TOMIÑO Pavillón do CEIP de Tebra Xoves, de 17:00 a 18:30 h
FÚTBOL TOMIÑO Campo de fútbol O Regatiño Mércores e venres, de 18:00 a 19:30 h
FÚTBOL TOMIÑO Campo de fútbol A Carballa Mércores e venres, de 18:00 a 19:30 h
FÚTBOL TUI Campo de fútbol de Guillarey Martes e venres, de 18:00 a 20:00 h
FÚTBOL TUI Campo de fútbol de Ribadelouro Mércores e venres, de 18:00 a 20:00 h
FÚTBOL VALGA Pavillón de Campaña Venres, de 16:30 a 18:00 h
FÚTBOL VIGO Campo de fútbol A Gándara Mércores e venres, de 16:30 a 18:30 h
FÚTBOL VIGO Campo de fútbol Monte da Mina Martes e xoves, de 17:30 a 19:00 h
FÚTBOL VIGO Campo de fútbol da Bouza Martes, xoves e venres, de 17:00 a 19:00 h
FÚTBOL VIGO Campo de fútbol A Carrasqueira Martes, mércores e xoves, de 16:00 a 18:00 h
FÚTBOL VIGO Campo de fútbol do colexio Marcote Mércores, de 18:00 a 20:00 h
FÚTBOL VIGO CEIP Ría de Vigo Venres, de 16:00 a 18:00 h
FÚTBOL VILAGARCÍA DE AROUSA Campo de fútbol de Fexdega Luns e venres, de 17:30 a 18:30 h
FÚTBOL VILAGARCÍA DE AROUSA Campo de fútbol A Pelada Martes e xoves, de 17:30 a 18:30 h
FÚTBOL VILAGARCÍA DE AROUSA Campo de fútbol de Vilaxoán  Mércores e venres, de 17:00 a 19:00 h
FÚTBOL VILANOVA DE AROUSA Campo de Fútbol do Torrón Mércores e venres, de 17:30 a 19:30 h
BALONMÁN BUEU Pavillón municipal Pablo Herbello Novas Luns, de 16:30 a 18:00 h (de 5 a 9 anos)
Luns, de 17:30 a 19:00 (de 12 a 13 anos)
Xoves, de 16:30 a 18:00 h (de 10 a 11 anos)
Xoves, de 18:00 a 19:30 h (de 12 a 13 anos)
Venres, de 17:30 a 18:30 h (de 5 a 9 anos)
Venres de 18:30 a 20:00 h (de 12 a 13 anos)
BALONMÁN BUEU Pavillón municipal de Beluso Martes, de 16:30 a 18:30 h (de 10 a 11 anos)
Martes, de 18:00 a 19:30 h (de 12 a 13 anos)
Mércores, de 17:00 a 18:30 (de 17:00 a 18:30 h (de 5 a 9 anos)
Mércores, de 18:00 a 19:30 h (de 12 a 13 anos)
Venres, de 16:30 a 18:30 h (de 10 a 11 anos)
Venres, de 18:00 a 19:30 h (de 12 a 13 anos)
BALONMÁN BUEU CEIP Montemogos Luns, de 17:00 a 19:00 h (de 5 a 13 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP Espiñeira Luns, de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 9 anos)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 11 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP San Roque Martes, de 15:55 a 16:55 h (de 6 a 9 anos)
Mércores, de 18:00 a 19:00 h (de 10 a 11 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP Hio Xoves, de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 9 anos)
Xoves, de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 11 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP Eduardo Pondal Venres, de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 9 anos)
Venres, de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 11 anos)
Venres, de 18:00 a 19:00 h (de 12 a 13 anos)
BALONMÁN CANGAS CPR Casa de la Virgen Martes, de 17:15 a 18:15 h (de 7 a 11 anos)
Xoves, de 17:15 a 18:30 h (de 12 a 13 anos)
Xoves, de 18:15 a 19:15 (de 12 a 13 anos)
BALONMÁN CANGAS CPR Sagrada Familia Martes, de 17:30 a 18:30 h (de 7 a 11 anos)
Martes, de 18:30 a 19:30 h 8de 12 a 13 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP a Rúa Mércores, de 16:30 a 17:30 h (de 6 a 9 anos)
Mércores, de 17:00a 18:00 h (de 10 a 11 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP Cangas Mércores, de 16:00 a 17:00 h (de 10 a 11 anos)
Mércores, de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 9 anos)
BALONMÁN CANGAS CPR Compañía de María Xoves, de 16:45 a 17:45 h (de 6 a 9 anos)
Xoves, de 17:45 a 18:45 h (de 10 a 11 anos)
Xoves, 18:45 a 19:45 h (de 12 a 13 anos)
BALONMÁN CANGAS CEIP Castrillón Luns, de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 7 anos)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (de 8 a 9 anos)
Luns, de 18:00 a 19:00 h (de 10 a 11 anos)
BALONMÁN A CAÑIZA Pavillón municipal  Martes e xoves, de 16:00 a 17:00 h (benxamín)
Martes e xoves, de 16:30 a 18:00 h (alevín)
Martes e xoves, de 19:00 a 20:30 h (infantil)
BALONMÁN GONDOMAR Pavillón do CEP Xosé Neira Vilas Xoves, de 16:30 a 18:00 h
BALONMÁN GONDOMAR Pavillón municipal de Gondomar Venres, de 18:00 a 19:00 h
BALONMÁN O GROVE Pavillón de Monte da Vila e novo pavillón Luns e xoves, de 16:30 a 17:45 h (prebenxamín e benxamin) 
Luns e xoves, de 17:00 a 18:15 h (alevín)
Luns e xoves, de 18:15 a 19:30 h (infantil)
Martes, de 16:30 a 17:45 h (infantil )
Xoves, de 18:45 a 20:00 h (infantil)
BALONMÁN A GUARDA Pavillón municipal A Sangriña Mércores, de 17:00 a 18:00 h (Escola de balonmán Chapela)
Venres, de 17:00 a 18:00 h
BALONMÁN LALÍN Pavillón CEIP Xexus Golmar Luns, de 17:00 a 18:00 h (de 5 a 7 anos)
Xoves, de 16:00 a 17:00 (de 8 a 10 anos)
Xoves, de 17:00 a 18:00 h (de 10 a 12 anos)
BALONMÁN LALÍN Pavillón municipal de deportes de Lalín Martes, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2010 ao 2012)
Martes, de 19:00 a 20:00 h (nacidos no 2008 e 2009)
BALONMÁN MEAÑO Pavillón Arena Coirón Martes e xoves, de 16:00 a 20:00 h (benxamín mixto)
Martes, xoves e venres, de 18:30 a 20:00 h (infantil)
Mércores e venres, de 17:00 a 18:30 h (alevín)
BALONMÁN MEIS Pavillón municipal de Mosteiro Mércores, de 16:00 a 17:00 h (CPI de Mosteiro-Meis)
BALONMÁN MOAÑA Pavillón Estrada de Verdeal Xoves, de 16:30 a 17:30 h (CEIP Domaio)
BALONMÁN MOAÑA Pavillón do CEIP de Abelendo Mércores, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Abelendo)
BALONMÁN MOAÑA Pavillón do CEIP de Seara Mércores, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Seara)
BALONMÁN MOAÑA Pavillón do CEIP de Quintela Xoves, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Quintela)
BALONMÁN MOAÑA Pavillón multiusos da Xunqueira Mércores, de 16:00 a 17:15 h (CEIP de Reibón)
BALONMÁN MOS Pavillón de Sanguiñeda Martes, de 17:15 a 18:15 h 
Venres, de 18:15 a 19:15 h
BALONMÁN MOS Pavillón Pena de Francia Mércores, de 16:00 a 17:00 h 
Mércores, de 16:15 a 17:15 h
BALONMÁN MOS Pavillón Castro-Mos Venres, de 16:00 a 17:00 h 
BALONMÁN MOS CEIP de Atín-Cela Martes, de 17:30 a 18:30 h 
BALONMÁN OIA Pavillón do CEIP Mestre Manuel García Luns, de 15:45  a 16:45 h
BALONMÁN PONTEAREAS Pavillón Ramiro Sabell Luns, de 18:00 a 19:00 h
Luns, de 19:00 a 20:00 h
BALONMÁN PONTEAREAS Pavillón Álvaro Pino Xoves, de 18:30 a 19:30 h
Xoves, de 19:30 a 20:30 h
BALONMÁN PONTEVEDRA Pavillón CEIP Doroteas Martes, de 17:00 a 18:00 h (nacidos do 2008 ao 2013) 
BALONMÁN PONTEVEDRA  CEIP de Cabanas (pista multiusos) Martes, de 17:00 a 18:00 h (nacidos do 2008 ao 2013)
BALONMÁN PONTEVEDRA Pavillón do CEIP Manuel Vidal Portela Xoves, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2008 ao 2013)
BALONMÁN PONTEVEDRA Pavillón do CEIP Campolongo Luns, de 16:30 a 17:30 h (nacidos do 2008 ao 2013)
BALONMÁN PONTEVEDRA Pavillón CEIP Froebel Mércores, de 17:30 a 18:30 h (nacidos do 2008 ao 2013)
BALONMÁN PONTEVEDRA Cabanas (pista do colexio) Luns, de 16:30 a 17:30 h (nacidos do 2008 ao 20013)
BALONMÁN PONTEVEDRA Pavillón da Xunqueira 1 (CEIP A Xunqueira 1 e 2) Jueves, de 17:00 a 18:00 h (nacidos do 2008 ao 2013)
BALONMÁN PONTEVEDRA CEIP Escultor Acuña Luns, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2011 e 2012)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2008 ao 2010)
Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2006 e 2007)
BALONMÁN PONTEVEDRA CEIP Canicouva Mércores, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2011 e 2012)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2008 ao 2010)
Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2006 e 2007)
BALONMÁN PONTEVEDRA CEIP Pintor Laxeiro Luns, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2011 e 2012)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2008 ao 2010)
Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2006 e 2007)
BALONMÁN O PORRIÑO Pavillón municipal do Porriño Luns, de 17:00 a 18:00 h (CEIP da Cruz-Budiño)
Luns, de 19:00 a 20:00 h (Escola Municipal de Torneiros)
Martes, de 15:30 a 16:30 h (CEIP de Atios)
Martes, de 17:00 a 18:00 h (CEIP Xosé Fernández López)
Martes, de 18:00 a 19:00 h (CPR Santo Tomás)
Mércores, de 16:15 a 17:15 h (CEIP da Ribeira)
Xoves, de 16:00 a 17:00 h (CPR Hermanos Quiroga Rodríguez)
Xoves, de 17:00 a 18:00 h (Escola Municipal do Porriño)
Xoves, de 18:15 a 19:15 h (Escola Municipal de Pontellas)
Xoves, de 19:00 a 20:00 h (IES Pino Manso)
BALONMÁN O PORRIÑO Pavillón do CEIP Antonio Palacios Xoves, de 15:00 a 16:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Angorén Luns, de 17:00 a 18:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP da Igrexa-Chapela Luns, de 16:00 a 17:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Paraixal Luns, de 16:00 a 17:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Frían Xoves, de 17:00 a 18:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Posumus Martes de 16:30 a 17:30 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Santa Tegra Venres, de 16:00 a 17:00 h
BALONMÁN REDONDELA Escolas balonmán Chapela Luns, de 17:00 a 19:00 h    
BALONMÁN REDONDELA CEIP Vicente Risco Venres, de 16:00 a 17:00 h
BALONMÁN REDONDELA CEIP Laredo Martes, de 16:00 a 17:00 h
BALONMÁN REDONDELA Pavillón a Bombonera Luns, de 16:00 a 17:30 h
BALONMÁN REDONDELA Pavillón municipal Reboreda Mércores, de 16:00 a 17:30 h
BALONMÁN RODEIRO Pavillón polideportivo de Rodeiro Xoves, de 16:30 a 17:30 h (de 12 a 15 anos)
Venres, de 14:00 a 15:00 h (de 5 a 8 anos)
Venres, de 15:00 a 16:00 h (de 9 a 12 anos)
BALONMÁN O ROSAL Pavillón municipal Martes, de 16:30 a 17:30 h (prebenxamín)
Mércores e venres, de 17:30 a 19:00 h (alevín mixto)
Martes, xoves e venres, de 17:30 a 19:00 h (infantil)
Mércores e xoves, de 17:30 a 19:00 h (benxamín)
BALONMÁN SALCEDA DE CASELAS Pavillón municipal  Luns, de 18:00 a 19:00 h Luns, de 19:00 a 20:00 h
Mércores e venres, de 18:30 a 19:30 h
BALONMÁN SILLEDA Pavillón do CPR María Inmaculada Luns e venres, de 16:40 a 18:10 h
BALONMÁN SOUTOMAIOR Pavillón municipal A Montesiña (Arcade) Mércores, de 16:00 a 17:30 h
BALONMÁN TOMIÑO Pavillón da Carvalla Martes, de 16:30 a 17:30 h (CEP Pedro Caselles Beltrán)
BALONMÁN TOMIÑO Pavillón do CEIP Sobrada Venres, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Sobrada)
BALONMÁN TOMIÑO Pavillón do CEIP de Barrantes Xoves, de 16:10 a 17:10 h (CEIP Barrantes)
BALONMÁN TOMIÑO Pavillón do CEIP de Tebra Mércores, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Tebra)
BALONMÁN TUI Pavillón municipal  Xoves, de 16:00 a 17:00 h (CEIP Plurilingüe núm. 1)
BALONMÁN TUI Pavillón do CEIP de Rebordáns Xoves, de 16:15 a 17:15 h (CEIP de Rebordáns)
BALONMÁN TUI Pavillón do CEIP de Randufe Martes, de 16:00 a 17:00 h (CEIP de Randufe)
BALONMÁN TUI Pavillón do CEP de Caldelas Xoves, de 16:00 a 17:30 h (CEP de Caldelas)
BALONMÁN TUI Novo pavillón municipal  Xoves, de 16:00 a 17:00 h (CEIP Plurilingüe e Abalar núm. 2)
BALONMÁN TUI Pavillón A Macoca Xoves, de 17:30 a 18:30 h (CEIP Pazos de Reis)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CEIP Lope de Vega Venres, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CEIP A Paz Venres, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pista cuberta do CEIP O Pombal Venres, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CPR Santa Cristina  Xoves, de 16:15 a 17:15 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CEIP Chans-Bembrive Mércores, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CEIP Valle Inclan Martes, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VIGO Pavillón do CEIP Mestres Goldar Mércores, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2008 ao 2011)
BALONMÁN VILAGARCÍA DE AROUSA Pavillón de Carril Luns, de 16:00 a 17:00 h (de 5 a 11 anos)
Mércores, de 16:00a 17:00 h (de 5 a 11 anos)
Venres, de 16:00 a 17:00 h (de 5 a 11 anos)
PATINAXE ARBO CEIP Antonio Carpintero  Martes, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Martes, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE BAIONA CEIP Belesar Luns, de 17:00 a 18:00 h  (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE BARRO Pavillón municipal Luns, de 16:00 a 17:00 h  (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE CAMBADOS IES Francisco Asorey Mércores, de 16:30 a 17:15 h (nacidos 2009 ao 2014)
Mércores, de 17:15 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE CAMPO LAMEIRO Pavillón municipal Xoves, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Xoves, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE CATOIRA Pavillón do colexio Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2011 ao 2014) 
Luns, de 19:00 a 20:00 h (nacidos no 2007 ao 2010)
Luns, de 20:00 a 21:00 h (nacidos no 2003 ao 2006)
PATINAXE CRECENTE Pavillón municipal de Crecente Venres, de 16:20 a 17:05 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Venres, de 17:05 a 17:50 h (nacidos no 2003 ao 2008
PATINAXE FORCAREI Pavillón de Forcarei Xoves, de 17:15 a 18:15 h  (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE FORCAREI Pavillón de Soutelo de Montes Xoves, de 18:45 a 19:45 h  (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE GONDOMAR CEIP Serra-Vincios Martes, de 16:00 a 17:00 h  (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE GONDOMAR Pavillón municipal de Gondomar Luns e mércores, de 16:00 a 16:45 h  (nacidos no 2013 e 2014)                                                                                               Luns e mércores, de 16:45 a 17:30  (nacidos no 2011 e 2012)                                                                                                 Luns e mércores, de 17:30 a 18:15 (nacidos no 2009 e 2010)                                                                                               Luns e mércores, de 18:15 a 19:00  (nacidos no 2006 ao 2008)                                                                                                 Luns e mércores, de 19:00 a 19:45  (nacidos no 2003 ao 2005)
PATINAXE A GUARDA CEIP Manuel Rodríguez Sinde Luns, de 17:30 a 18:30 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Luns, de 18:30 a 19:30 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE LALÍN Lalín Arena Mércores, de 17:45 a 18:30 h (nacidos no 2012 ao 2014)
Mércores, de 18:30 a 19:15 h (nacidos no 2009 ao 2011)
Mércores, de 19:15 a 20:00 h (nacidos no 2006 ao 2008)
Mércores, de 20:00 a 20:45 h (nacidos no 2003 ao 2005) 
PATINAXE MORAÑA CPI Santa Lucía Mércores, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2012 ao 2014)
Mércores, de 18:15 a 19:15 h (nacidos no 2009 ao 2011)
PATINAXE MORAÑA Pavillón municipal de Moraña Venres, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2006 ao 2008)
Venres, de 17:15 a 18:15 h (nacidos no 2003 ao 2005)
PATINAXE AS NEVES CEIP As Neves Luns, de 14:00 a 14:45 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Luns, de 14:45 a 15:30 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE POIO Pavillón do IES de Poio Mércores, de 16:15 a 17:15 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Mércores, de 17:15 a 18:15 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE PONTEVEDRA Centro Príncipe Felipe Mércores, de 16:00 a 16:45 h (nacidos no 2013 ao 2014)
Mércores, de 16:45 a 17:30 h (nacidos no 2011 ao 2012)
Mércores, de 17:30 a 18:15 h (nacidos no 2009 e o 2010)
Mércores, de 18:15 a 19:00 h (nacidos entre o 2006  ao 2008)
Mércores, de 19:00 a 19:45 h (nacidos entre o 2003  ao 2005)
PATINAXE RIBADUMIA Pavillón de Sisán Mércores, de 18:30 a 19:15 h (nacidos no 2011 ao 2014)
Mércores, de 19:15 a 20:00 h (nacidos no 2007 ao 2010)
Mércores, de 20:00 a 20:45 h (nacidos no 2003 ao 2006)
PATINAXE O ROSAL CPI Manuel Suárez Marquier Mércores, de 18:30 a 19:30 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Mércores, de 19:30 a 20:30 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE SOUTOMAIOR Pavillón municipal A Montesiña (Arcade) Luns, de 16:30 a 17:30 h (nacidos no 2011 ao 2014)
Luns, de 17:30 a 18:30 h (nacidos no 2007 ao 2010)
Luns, de 18:30 a 19:30 h (nacidos no 2003 ao 2006)
PATINAXE TOMIÑO Pavillón municipal de Tomiño (Goián) Martes, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Martes, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE TOMIÑO Pavillón da Carballa Xoves, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Xoves, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE TOMIÑO CEIP de Tebra Venres, de 17:45 a 18:30 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Venres,  de 18:30 a 19:15 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE TOMIÑO Pavillón de Barrantes Venres, de 16:10 a 17:10 h (nacidos 2003 ao 2014)
PATINAXE TUI CEIP de Rebordáns

Luns, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2012 ao 2014)
Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2009 ao 2011)

Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2006 ao 2008)
Luns, de 19:00 a 20:00 h (nacidos no 2003 ao 2005) 

PATINAXE VALGA Pavillón municipal Luns, de 16:00 a 16:45 h (nacidos no 2013 ao 2014)
Luns, de 16:45 a 17:30 h (nacidos no 2011 ao 2012)
Venres, de 16:00 a 16:45 h (nacidos no 2009 ao 2010)
Venres, de 16:45 a 17:30 h (nacidos no 2007 ao 2008)
Venres, de 17:30 a 18:15 h (nacidos no 2005 ao 2006)
Venres, de 18:15 a 19:00 h (nacidos no 2003 ao 2004)
PATINAXE VIGO CEIP Mestres Goldar Venres, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Venres, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE VILA DE CRUCES Colexio Pioliño Venres, de 16:15 a 17:15 h (nacidos no 2003 ao 2014)
PATINAXE VILAGARCÍA DE AROUSA Gato Negro Luns, de 16:45 a 17:30 h (nacidos no 2009 ao 2014) 
Luns,  de 17:30 a 18:15 h (nacidos no 2003 ao 2008)
PATINAXE VILANOVA DE AROUSA CEIP Sestelo-Baión Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2003 ao 2014)
RUGBY VIGO Universidade de Vigo  Venres, de 18:00 a 19:30 h Sábados, de 11:00 a 12:30 h
PIRAGÜISMO CAMBADOS Club Piragüismo Cambados  De 16:00 a 20:00 h
PIRAGÜISMO CANGAS Club de Mar Ría de Aldán Luns, de 16:30 a 18:30 h
PIRAGÜISMO CANGAS Real Club Náutico Rodeira Sábados, de 16:00 a 18:00 h
PIRAGÜISMO CATOIRA Club As Torres-Romaría Vikinga Sábados, de 17:00 a 19:00 h
PIRAGÜISMO O GROVE CMDC Breogán Xoves, de 17:00 a 19:00 h
PIRAGÜISMO A ILLA DE AROUSA Club de piragüismo Illa de Arousa De luns a Venres, de 10:00 a 13:00 h e de 16:00 a 20:00 h
Sábados de 10:00 a 13:00 h
PIRAGÜISMO MARÍN Club Marítimo Tambo Sábados, de 10:00 a 13:00 h Domingos, de 10:00 a 13:00 h
PIRAGÜISMO MONDARIZ Club Tea de Mondariz Martes, de 17:00 a 19:00 h Xoves, de 17:00 a 19:00 h
PIRAGÜISMO POIO Club de piragüismo Poio-Conservas Pescamar Martes, de 17:45 a 19:15 h
PIRAGÜISMO POIO Club Kayak-Polo Combarro Sábado, de 11:00 a 13:00 h
PIRAGÜISMO PONTECESURES Club Náutico Pontecesures Sábados, de 17:00 a 18:30 h
PIRAGÜISMO PONTEVEDRA Escola de piragüismo Ciudad de Pontevedra Luns, de 17:00 a 18:30 h
PIRAGÜISMO PONTEVEDRA Club Naval de Pontevedra Sábados, de 10:30 a 12:00 h
PIRAGÜISMO PONTEVEDRA Club Río Verdugo (Ponte Sampaio) Mércores, de 16:30 a 18:00 h
PIRAGÜISMO PONTEVEDRA Club Piragüismo Verducido  Sábados, de 11:00 a 13:00 h
PIRAGÜISMO RIBADUMIA Club Náutico O Muiño Mércores de 18:00 a 19:00 h Venres, de 18:00 a 19:00 h
PIRAGÜISMO SANXENXO Club de Piragüismo C.P. Portonovo Martes e xoves, de 17:00 a 19:00 h
Sábados, de 10:30 a 13:00 h
PIRAGÜISMO TOMIÑO Club Deportivo Miño Teixugos (Goián) Martes, de 17:00 a 19:00 h
PIRAGÜISMO TUI Club Kayak Tudense Mércores, de 16:45 a 18:45 h
PIRAGÜISMO TUI Club Penedo Venres, de 16:00 a 18:30 h
PIRAGÜISMO VIGO Club Kayak Vigo Mércores, de 17:00 a 19:00 Venres, de 17:00 a 19:00 h
Domingos, de 10:00 a 12:00
PIRAGÜISMO VIGO Club Piragüismo Olívico De martes a venres, de 16:30 a 18:30 h
Sábados, de 10:30 a 12:30 h
PIRAGÜISMO VILABOA Club Náutico Cobres

Martes, de 16:00 a 17:30 h

Venres, de 16:00 a 17:30

PIRAGÜISMO VILABOA Club Piragüismo Vilaboa Martes, de 16:30 a 18:30 h
Xoves, de 16:30 a 18:30
PIRAGÜISMO VILAGARCÍA DE AROUSA Club Depornautic Arousa Venres, de 17:00 a 18:00 h
JUDO BAIONA Pavillón polideportivo municipal Mércores e venres, de 15:50 a 16:50 h (menores de 8 anos)
Mércores e venres, de 16:50 a 17:50 h (maiores de 8 anos) 
JUDO BAIONA CEIP Belesar Martes, de 15:00 a 16:00 h (menores de 8 anos)
Xoves, de 15:00 a 16:00 h (maiores de 8 anos)
JUDO GONDOMAR Pavillón municipal de Gondomar  Venres, de 16:00 a 17:00 h (menores de 10 anos)
Venres, de 17:00 a 18:00 h (maiores de 10 anos)
JUDO MORAÑA CPI Santa Lucía Xoves, de 16:00 a 16:45 h (menores de 8 anos)
Xoves, de 16:45 a 17:30 h (maiores de 8 anos)
JUDO AS NEVES CEIP As Neves Luns, de 16:00 a 17:15 h (menores de 12 anos)
JUDO OIA CEIP Mestre Manuel García Xoves, de 15:45 a 17:15 h (menores de 12 anos)
JUDO PONTEAREAS CEIP Fermín Bouza Brey Luns, de 17:30 a 18:30 h (menores de 9 anos)
Luns, de 18:30 a 19:30 h (maiores de 9 anos)
Mércores, de 17:00 a 18:00 h (menores de 9 anos) 
Mércores, de 18:00 a 19:00 h (maiores de 9 anos)
JUDO PONTEVEDRA Centro Príncipe Felipe Martes e xoves, de 16:30 a 17:15 h (menores de 10 anos)
Martes e xoves de 17:15 a 18:00 h (maiores de 10 anos)
JUDO REDONDELA CEIP de Laredo Mércores, de 16:00 a 17:00 h (menores de 12 anos)
JUDO RIBADUMIA CPI Julia Becerra Malvar Martes e xoves, de 16:15 a 17:00 h (menores de 9 anos)
Martes e xoves, de 17:00 a 17:45 h (maiores de 9 anos)
JUDO TOMIÑO Pavillón polideportivo de Goián Venres, de 16:00 a 16:50 h (menores de 8 anos)
Venres, de 17:00 a 17:50 h (maiores de 8 anos)
JUDO VALGA Pavillón polideportivo Martes, de 16:00 a 16:45 h (menores de 8 anos)
Martes, de 16:45 a 17:30 h (maiores de 8 anos)
JUDO VIGO Asociación Deportiva Candeán

Luns, de 18:00 a 18:45 h (menores de 8 anos)
Luns, de 18:45 a 19:30 h (maiores de 8 anos) 
Venres, de 16:00 a 16:45 h (menores de 8 anos)
Venres, de 16:45 a 17:30 h (maiores de 8 anos)

TAEKWONDO CAMPO LAMEIRO CEIP Pedro Antonio Cerviño Martes, de 18:10 a 19:10 h (nacidos no 2005 ao 2015)
TAEKWONDO CERDEDO-COTOBADE Pavillón municipal Martes, de 16:30 a 17:30 h (nacidos no 2005 ao 2015)
TAEKWONDO PONTE CALDELAS Complexo Deportivo Chan da Barcia Luns, de 17:00 a 18:00 h (nacidos no 2012 ao 2015)
Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2007 ao 2011)
TAEKWONDO BARRO Pavillón municipal  Venres, de 16:00 a 17:00 h (nacidos no 2012 ao 2015)
Venres, de 17:00 a 18:00 h (nacidos 2007 ao 2011)
ATLETISMO A GUARDA Pavillón CEIP Manuel Rodríguez Sinde Venres, de 16:30 a 18:00 h (nacidos no 2005 ao 2014)
ATLETISMO NIGRÁN Centro cultural de Camos Luns, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2009 ao 2014)
Mércores, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2005 ao 2008)
ATLETISMO PONTEVEDRA Estadio da Xuventude (CGTD) Martes, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2009 ao 2012)
Xoves, de 18:00 a 19:00 h (nacidos no 2004 ao 2008)
ATLETISMO TOMIÑO Pavillon Da Carballa Luns, de 18:30 a 20:00 h (nacidos no 2005 ao 2014)
ATLETISMO PONTE CALDELAS Pavillón municipal 

Martes, de 17:00 a 18:30 h (nacidos no 2005 ao 2012)

Xoves, de 17:00 a 18:30 h (nacidos no 2005 ao 2012)

BALONCESTO ARBO CEIP Antonio Carpintero Luns, de 16:00 a 17:00 h
Venres, de 14:00 a 15:00 h
BALONCESTO GONDOMAR Pavillón municipal de Gondomar Martes e xoves, de 17:00 a 18:00 h
BALONCESTO A GUARDA IES a Sangriña Mércores, de 16:00 a 18:00 h
BALONCESTO MORAÑA CPI Santa Lucía Martes e xoves, de 15:00 a 16:00 h
BALONCESTO SOUTOMAIOR Pavillón municipal A Montesiña Martes, de 18:30 a 19:30 h (do 2011 ao 2014)
Xoves, de 18:30 a 19:30 h (do 2007 ao2010)
LOITA BAIONA CEIP Sabaris Mércores, de 16:00 a 17:00 h (de 6 a 12 anos) 
Mércores, de 17:00 a 18:00 h ( apartir de 13 anos)
LOITA BAIONA CEIP Humberto Juanes Xoves, de 16:00 a 17:30 h (de 6 a 12 anos)
LOITA BUEU Pavillón Municipal Pablo Herbello    Martes, de 17:30 a 18:30 h (de 6 a 16 anos)
LOITA PONTEVEDRA C.G.T.D. Venres, de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 16 anos)
LOITA VIGO CEIP a Doblada Martes, de 16:00 a 17:30 h (de 6 a 16 anos)
LOITA VIGO Pavillón municipal de Teis Venres, de 17:00 a 18:00 h (de 6 a 10 anos)
Venres, de 18:00 a 19:00 h (de 11 a 16 anos)
LOITA VIGO AAVV Pardavila Martes, de 20:00 a 21:00 h (de 6 a 16 anos)
LOITA VIGO Pavillón municipal de Coia  Luns, de 18:00 a 19:00 h (de 6 a 16 anos)
LOITA VIGO Pavillón municipal Candean Mércores, de 19:00 a 20:00 h (de 6 a 16 anos)
LOITA VILA DE CRUCES Ximnasio municipal de Vila de Cruces Martes, de 16: a 17:00 h (de 6 a 16 anos)

 

Última modificación: xoves, 26 setembro 2019